Carpholic Team
STRONA GŁÓWNA
 

 

Carpholic Team

STRONA GŁÓWNA => RELACJE

czytano

3329

razy

III OTWARTE ZAWODY KARPIOWE O PUCHAR JEZIORA LGIŃ 24-28.09.2014

 

Autor: czarnyy

 

Po raz trzeci udało nam się zorganizować czas i wystartować w III Edycji Otwartych Zawodów Karpiowych o Puchar Jeziora Lgiń Duży.


Sponsorami zawodów byli: Centrum Wędkarskie Krokodyl Wrocław, Carpholic - Sklep Wędkarski Jelenia Góra, Okręg PZW Leszno, Urząd Miasta i Gminy Wschowa, Nadleśnictwo Włoszakowice, Carp Gravity - Krośnice, Karp Max.


Atmosfera sporo oczyszczona z "nieporozumień" z poprzedniego roku była przednia, pogoda również dopisała. Losowanie było dla nas zaskakująco dobre ; animal chyba umył dobrze ręce przed losowaniem ;). Po zwiedzeniu wody z echo zdecydowaliśmy się postawić trzy zestawy ok 250m od brzegu na przeciwległej stronie na miejscach tzw. pewnych, w których łowimy na prywatnych zasiadkach. Jeden zestaw powędrował ok 40m od brzegu na odległości, na której najczęściej łowią miejscowi wędkarze i ten zestaw jako jedyny zasypywaliśmy ziarnem. Koledzy obok nas na stanowisku nr 1 mieli piękną zatokę porośniętą kapelonami z kanałem wpadającym do jeziora. Za to koledzy z drugiej naszej strony spod Warszawy mieli "lepsze trunki" i tam częściej bywaliśmy. Jako, że ani nam ani im nie brało musieliśmy się jakoś nawzajem "pocieszać" ;) Pierwsze półtorej - dwie doby zawodów z w miarę niskim ciśnieniem pozwalały realnie myśleć o braniach. Standardowo jednak oprócz jednego karpia kolegów z jedynki łowiła ta strona jeziora, na której nas nie było - ale również wszystkie ryby padły w ciągu pierwszych 2 dni - bardzo duży i nagły skok ciśnienia w górę sprawił, że brań w ostatnich 2 dobach nikt się już nie doczekał. Tak czy inaczej szkoda, że nie udało nam się powtórzyć w miarę dobrego wyniku z I edycji. Tylko czterem ekipom udało się złowić ryby także można powiedzieć, że zajęliśmy ex eaquo 5 miejsce z pozostałymi 11 ekipami.

Teraz bardziej oficjalnie - wyniki:

I miejsce zajęła drużyna Carp Riders z Leszna: Grędziak Marek i Maćkowiak Zbigniew łowiąc amura 12,72kg i karpia golca 8,54kg. Łącznie 20,68kg.
II miejsce zajęła drużyna z Oleśnicy: Sneliński Marek i Zając Ryszard, łowiąc karpia o wadze 14,24kg.
III miejsce zajęła drużyna z Brzegu Dolnego: Cieśla Jan i Gidel Wiesław, łowiąc amura o wadze 12,12kg.
IV miejsce zajęła drużyna z Oleśnicy: Arendarczuk Leszek i Stachura Henryk, łowiąc karpia o wadze 6,05kg.

Zapraszamy na fotorelacje

 

 

STRONA GŁÓWNA => RELACJE

 

 

 

 

 

 

Menu prawe

POLECAMY

 

pajacyk_139x68.gif

 

 

 

carpholic

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2010-2018 Carpholic Team