Carpholic Team
STRONA GŁÓWNA
 

 

Carpholic Team

STRONA GŁÓWNA

czytano

8022

razy

WIĄZANIE LEADCORA - LEADCOR DLA OPORNYCH

 

Autor: czarnyyy

O wiązaniu leadcora powiedziano już i napisano wszystko. Jednak wciąż początkujący karpiarze oraz Ci, którzy od zawsze stosują np. rurki antysplątaniowe i z tym materiałem nie mieli za wiele do czynienia wybierają gotowe powiązane ladcory. Namawiałem już wiele razy kolegów do spróbowania samodzielnie wykonać ten element i ten tekst skierowany właśnie do tych, którzy szukają zdjęć oraz krótkiego szybkiego opisu z czym to się je. Nie jestem zagorzałym fanatykiem ledcoru, ba - stosuje go zupełnie od niedawna i uparcie twierdze, że w wodach czystych pozbawionych zaczepów, roślin itp. Rurka antysplątaniowa sprawdza się równie dobrze. Jednak są sytuacje kiedy użycie leadcora jest wręcz wymuszone i nieodzowne. W związku z tym do sedna.

Do zawiązania odcinka leadcora potrzebujemy: szpulki leadcora, cienkiej igły do przeplatania tego materiału, nożyczek oraz ponieważ ja zakańczam jeden koniec krętlikiem - krętlika.
 

Pierwsze co robimy to odmierzamy i odcinamy odcinek leadcora, który będzie nam potrzebny. Mój odcinek ma ok 70-80cm. Następnie ściągamy z jednej strony kawałek otuliny odsłaniając rdzeń. Odcinek ten ma ok 10cm.

 Odcinamy rdzeń i upewniamy się, że nie wyszedł nam z drugiej strony. Następnie potrzebna nam będzie igła. Igłę wkładamy w leadcora w miejsce gdzie kończy się rdzeń i wciągamy ją do ok. połowy pustego odcinka przez środek. Ja zawsze wciągam trochę mniej mając na uwadze to, że pętelka, którą zakańczam z jednej strony leadcor też zabierze trochę materiału.


Ponownie przebijamy igłą leadcore i jej końcem zahaczamy pozostały wolny od rdzenia koniec leadcora i wciągamy z powrotem wyciągając go razem z igłą w miejscu, w którym igłe włożyliśmy. To, że kawałek materiału nam wystaje nic nie szkodzi - możemy go sobie w tym miejscu dokleić klejem np. kropelkopodobnym i odciąć.

 

Drugą stronę kończymy analogicznie jak pierwszą - jako, że zakładam na nią krętlik, którym łączę żyłkę główną z odcinkiem leadcora wystarczy przez wciągnięciem wolnego odcinka do z powrotem do środka włożyć na niego krętlik.

 

I tym sposobem mamy gotowy odcinek leadcora. Oczywiście zamiast krętlika można zastosować drugą petlę, łatwe klipsy czy inne podobne wynalazki. W kolejnym mini artykule o leadcorze pokaże w jaki łatwy sposób można połączyć leadcore zakończony tylko pętelką z przyponem.

Czarnyyy

 

STRONA GŁÓWNA

 

 

 

Menu prawe

POLECAMY

 

pajacyk_139x68.gif

 

 

 

carpholic

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2010-2018 Carpholic Team